Za co płacimy ponadplanowo biorąc kredyt bez BIK?

Aktualnie ustrój bankowy sprawdza się w każdym państwie bezbłędnie. Jest tymczasem pewna nisza czy raczej słabość którą uświetniły prywatne przedsiębiorstwa, określane nawet parabankami - chodzi o wierzytelności bez lustracji wierzyciela. Mimo iż są one wiązane przede wszystkim z znikomymi pożyczkami od zaraz - spełniają też ważną funkcję dla ludzi zamożnych majacych inne wierzytelności. Zapewniają one zainkasowanie znacznego kredytu pod zastaw hipoteki - może to być nieruchomość, auto, akcje czy inna własność - bez zbytecznej weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej.

Owszem, pożyczki tego typu - obojętnie od wybranej alternatywy czy firmy w której staramy się o zobowiązanie - są całkiem kosztowne. Jednakże biznesmeni liczą się z tym, wierząc że jedynie właściwy i nieprzerwany obieg pieniądza jest w stanie zagwarantować im stały progres i zysk. Na ogólną wartość zaciągniętej pożyczki - to znaczy kwotę plus oprocentowanie - tworzy się przede wszystkim czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego (24 %), narzucana odgórnie - ale to nie wszystko. Dowolny dług jest dodatkowo zabezpieczany, aczkolwiek samo zabezpieczenie uzależnione jest od okazałości długu. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje prowizje w zależności od ustalonej umowy.

Podmiot, który posiada zgodne konto w Biurze Informacji Kredytowej oraz darzący banki szacunkiem pod żadnym pozorem nie przystałby na takie warunki - zdecydowałby się na jasne umowy i stawkę procentową oferowaną przez dowolny bank. W przypadku kredytów pozabankowych warunki także co prawda są oczywiste - jednak dużo mniej interesujące i korzystne. Pomimo tego dużo osób korzysta z tego wyjścia - mając inne długi i dłuższą lub krótszą historię w Biurze Informacji Kredytowej. Wiedzą po prostu jak inteligentnie posługiwać się tą możliwością.