W jaki sposób można uzyskać pożyczkę hipoteczną dla firm?

Jeżeli brakuje Ci środków na kolejną fajną inwestycję, którą masz na oku, zastanów się czy prawdziwą odsieczą nie będzie pożyczka hipoteczna dla firm na dowolny cel. Jest szybka, bezpieczna oraz udzielana na atrakcyjnych warunkach. Jeżeli masz sensowny biznesplan to zapewne czujesz sam, że zyski z inwestycji wielokrotnie przewyższą koszty pożyczki.

Jak działa pożyczka hipoteczna dla firm?
Pożyczka hipoteczna jest udzielana pod zastaw już posiadanych nieruchomości, a z dobrze znanym kredytem hipotecznym, który pozwala na samodzielne mieszkanie, ma jeden wspólny element: zabezpieczenie w postaci hipoteki.
Jednak w przypadku kredytu hipotecznego, bank czy instytucja finansowa partycypuje w zakupie nieruchomości, która jest opłacona z pieniędzy pożyczonych oraz niewielkiego wkładu własnego.
W przypadku pożyczek hipotecznych proces jest podobny, lecz można go określić mianem odwróconego.
Jeżeli jesteś posiadaczem działki, mieszkania czy domu, jedyne co musisz zrobić to określić wartość nieruchomości. Złą wiadomością jest fakt, że wszelkie przeszłe zobowiązania ujawnione w Księgach Wieczystych, położenie na terenach zalewowych czy objęcie nieruchomości wyjątkowo restrykcyjnymi wymogami mogą stanowić o jej mniejszej wartości. Nie zmienia to faktu, że każda nieruchomość umożliwia zabezpieczenie kredytu. Jeżeli zatem Twoja firma posiada ciekawe nieruchomości, działaj śmiało. Pieniądze leżą w zasięgu Twoich możliwości.

Wysokość pożyczek hipotecznych
Zabezpieczenie pożyczki hipoteką pozwala uruchomić kredyt w wysokości nawet do miliona PLN, z atrakcyjnym RRSO i okresem spłaty nawet do 15 lat. Eksperci także osobom fizycznym zalecają zaciąganie pożyczek hipotecznych w sytuacji, gdy wnioskowana kwota jest wyższa niż 50 tys. PLN. Natomiast w przypadku działalności firmy, 50 tys. PLN czasem jest kosztem zatrudnienia kilku pracowników. Nic dziwnego zatem, że wielu przedsiębiorców tak chętnie wybiera pożyczkę hipoteczną jako źródło finansowania kolejnych etapów większych inwestycji. Ty również powinieneś rozważyć ten produkt.

Jak długo trwa przyznanie pożyczki hipotecznej?
Dla przedsiębiorców pożyczka hipoteczna oznacza krótszy czas przyznania kredytu, gdyż pozabankowe instytucje finansowe zabezpieczenie hipoteką przedkładają nad analizę miesięcznych przychodów czy historię kredytową w BIG, BIK, KRD etc. Oznacza to, że ciężar analizy inwestycji jest przesunięty bezpośrednio na inwestora, czyli Ciebie. Nie jest to jednak tożsame, z brakiem wsparcia w kwestii analizy biznesplanu. Ten posłuży do podjęcia finalnej decyzji przez pozabankową inwestycję. Oznacza to, że pożyczka hipoteczna dla firm w tej sytuacji będzie również objęta chłodną analizą wykonaną przez doświadczonych finansistów. Możesz czuć się podwójnie zabezpieczony.