Skąd wziąć środki na rozwój przedsiębiorstwa?

Przedsiębiorstwo, które się rozwija, potrzebuje środki na kolejne inwestycje. Niestety nie zawsze jest to możliwe bez konieczności zaciągnięcia kredytu. Jednak banki nie zawsze takiego kredytu udzielą, a w przypadku firm posiadających negatywną historię kredytową, można o kredycie zapomnieć.

Jeśli środki pieniężne są nie do zdobycia w banku, istnieje inne rozwiązanie, które z pewnością pomoże w rozwiązaniu trudnej sytuacji finansowej przedsiębiorcy. Jest to pożyczka pod zastaw dla firm.

Korzystne rozwiązanie

Pożyczka pod zastaw często ratuje przedsiębiorcę, który popadł w poważne tarapaty finansowe. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Można spłacić zaległe zobowiązania i odzyskać pozytywną historię kredytową lub wypłacić wynagrodzenie pracownikom.

Pożyczka jest udzielana pod zastaw nieruchomości lub składników przedsiębiorstwa. Mogą to być budynki, maszyny czy też urządzenia. Nie zmienia to organizacji pracy przedsiębiorstwa a środki pieniężne z uzyskanej pożyczki usprawniają jego funkcjonowanie.

Pożyczkobiorca nie jest weryfikowany pod względem posiadania negatywnej informacji kredytowej. Takie rozwiązanie może być pomocne w odzyskaniu płynności finansowej.

Warunki uzyskania pożyczki pod zastaw

Po dokonaniu wyboru pożyczkodawcy należy złożyć wniosek o pożyczkę oraz wszystkie dokumenty, konieczne do weryfikacji. We wniosku określa się swoje oczekiwania finansowe i propozycję spłaty.

W przypadku nieruchomości okres kredytowania może wynosić 10 lat i krócej. Korzystniejszy będzie krótszy okres, gdyż odsetki od pożyczonej kwoty będą mniejsze.

Pożyczka może być udzielona w przedziale 20 tys. do 1 mln zł, z oprocentowaniem zaczynającym się od 4,9%.

Kto udziela pożyczek pod zastaw dla firm?

Poszukiwania można rozpocząć od zebrania wiadomości w serwisach internetowych o tego typu tematyce usługowej. Warto sprawdzić opinie o pożyczkodawcach i wybrać tego, który od dłuższego czasu zajmuje się taką działalnością.

Firmy udzielające pożyczek pod zastaw dla przedsiębiorców dbają o to, żeby warunki współpracy były jasne, przejrzyste i elastyczne. Dla pożyczkobiorcy istotny jest czas, w jakim uzyska dostęp do środków finansowych. W tym przypadku może to być nawet 24 h, ponieważ weryfikacja wniosku przebiega szybko i sprawnie.

Po spłaceniu jednej pożyczki pod zastaw możliwe jest udzielenie kolejnej, gdyż nie ma tu obowiązkowego okresu karencji dla klientów.

Jeśli przedsiębiorstwo podupada lub konieczne są nakłady na jego rozwój, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.