Masz używany samochód? Możesz się starać o kredyt

Masz używany samochód?

Jest kilka wymogów którymi kierują się firmy kredytowe przy udostępnianiu pożyczek pod zastaw samochodu używanego. Szczególnie zwraca się uwagę na wiek wskazanego auta. Przeważnie pojazd nie powinien być starszy niż 10 lat. Banki i firmy skarbowe nie naruszają tej granicy, albowiem kilkunastoletni samochód w momencie zdania, po upływie czasu przewidzianego na spłatę wierzytelności - będzie już starym wozem.

Jakość techniczna także musi być w jak najlepszym porządku, auto powinno być w całości działające, a jego wygląd nie powinien wywoływać jakichkolwiek podejrzeń. Wszyscy wiemy jak słynny jest w naszym kraju handel używanymi samochodami. Z zagranicy, a po największej części z Belgii i Holandii, napływa do nas mnóstwo używanych aut. Ogromną wziętością tymczasem cieszą się niemieckie firmy takie jak Volkswagen. Dziś dużo ludzi posiada prywatny samochód, bo ich ceny stają się regularnie niższe. Z tego powodu można wystąpić z wnioskiem o nabycie kredytu pod zastaw własnego używanego auta.

Wystarczy osiągnąć określone na początku wpisu warunki i mieć kartę pojazdu oraz świstek papieru, który zaświadczy własność. Można wyliczyć sporo odmiany uzyskania takiej pożyczki. Na znakomitych warunkach wolno nadal używać zastawianego samochodu, jak gdyby nigdy nic, jednak jako całkowita własność wraca do nas nie prędzej niż po uregulowaniu ostatniej wpłaty.

Wielkim atutem zdecydowania się na taki wariant wierzytelności jest kwestia, że nie wymaga się tu parafowania paru dokumentów , niemniej jednak zasady są przejrzyście wyznaczone i pewne w równym stopniu dla jednej jak i drugiej strony. Mnóstwo banków i przedsiębiorstw proponuje czas spłaty pożyczki na optymalnie 7 lat - w zależności od tego jaki pojazd jest zastawiany. Jego stan też może mieć znaczenie na decyzję czasu spłaty. Te elementy mają bowiem znaczenie na aktualną cenę samochodu - czyli w związku z tym determinują hipotekę kredytu. Warto też nie zapominać o tym, że taki dług można zabezpieczyć.