Jak działaj pożyczki prywatne?

Lokaty bankowe są tak nisko oprocentowane, że nie pokrywają rosnącej inflacji, papiery wartościowe na giełdzie wiążą się często z dużym ryzykiem. To właśnie z tych powodów coraz więcej osób dysponujących dużym kapitałem decyduje się na udzielanie prywatnych pożyczek dla firm.

Co to jest prywatna pożyczka dla firm bez BIK

To pożyczka udzielana przez osobę lub firmę prywatną, nazywaną inwestorem drugiej osobie lub firmie. W przeciwieństwie do banków lub firm poza bankowych wszystko odbywa się bezpośrednio miedzy inwestorem a pożyczkobiorcą bez zbędnych formalności.

Obie strony negocjują wysokość kwoty, wysokość odsetek oraz formę spłaty. Wysokość rat dopasowywana jest do możliwości pożyczkobiorcy, przecież inwestor zainteresowany jest odzyskaniem pieniędzy a nie doprowadzeniem pożyczkobiorcy do bankructwa.
Niewątpliwą i chyba najważniejszą zaletą prywatnych pożyczek dla firm jest ich niższe oprocentowanie. Oczywiście inwestor chce zarobić, ale woli jeść małą łyżeczką, poza tym nie ponosi ogromnych kosztów administracyjnych.

Jak się to odbywa?

Obie strony kontaktują się ze sobą za pośrednictwem internetu. Można znaleźć tam bardzo dużo ogłoszeń zamieszczonych przez inwestorów i chętnych na pożyczenie pieniędzy. Potem obie strony ustalają warunki i formę przekazania pieniędzy. Ustalają także formy zabezpieczenia, najczęściej spisują umowę notarialną, która czyni transakcję bezpieczną dla obu stron.