Aktualnie ustrój bankowy sprawdza się w każdym państwie bezbłędnie. Jest tymczasem pewna nisza czy raczej słabość którą uświetniły prywatne przedsiębiorstwa, określane nawet parabankami – chodzi o wierzytelności bez lustracji wierzyciela. Mimo iż są one wiązane przede wszystkim z znikomymi pożyczkami od zaraz – spełniają też ważną funkcję dla ludzi zamożnych majacych inne wierzytelności. Zapewniają one zainkasowanie znacznego kredytu pod zastaw hipoteki – może to być nieruchomość, auto, akcje czy inna własność – bez zbytecznej weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej.

Owszem pożyczki tego typu – obojętnie od wybranej alternatywy czy firmy w której staramy się o zobowiązanie – są całkiem kosztowne. Jednakże biznesmeni liczą się z tym, wierząc że jedynie właściwy i nieprzerwany obieg pieniądza jest w stanie zagwarantować im stały progres i zysk. Na ogólną wartość zaciągniętej pożyczki – to znaczy kwotę plus oprocentowanie – tworzy się przede wszystkim czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego (24 %), narzucana odgórnie – ale to nie wszystko. Dowolny dług jest dodatkowo zabezpieczany, aczkolwiek samo zabezpieczenie uzależnione jest od okazałości długu. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje prowizje w zależności od ustalonej umowy.

Podmiot który posiada zgodne konto w Biurze Informacji Kredytowej oraz darzący banki szacunkiem pod żadnym pozorem nie przystałby na takie warunki – zdecydowałby się na jasne umowy i stawkę procentową oferowaną przez dowolny bank. W przypadku kredytów pozabankowych warunki także co prawda są oczywiste – jednak dużo mniej interesujące i korzystne. Pomimo tego dużo osób korzysta z tego wyjścia – mając inne długi i dłuższą lub krótszą historię w Biurze Informacji Kredytowej. Wiedzą po prostu jak inteligentnie posługiwać się tą możliwością.

Share →

Dodaj komentarz